Mateřská škola Rohožník

Žárovická 1653
Újezd nad Lesy

OMLOUVÁNÍ NEÚČASTI DĚTÍ V POSLEDNÍM ROČNÍKU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Povinnost omlouvání neúčasti dětí ve vzdělávání v posledním ročníku předškolního vzdělávání (tj. dětí, které dovršily k 31.8.2017 5-let, a děti s odkladem povinné školní docházky 6-leté)

• povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech nejméně 4 hodiny v časovém rozpětí od 8:00 do 12.00 hodin. Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin. Právo dítěte vzdělávat se v mateřské škole po celou dobu provozu, v němž je vzděláváno, není větou první ani druhou dotčeno
  • podmínky pro uvolňování dětí plnících povinné předškolní vzdělávání při předem známé absenci. Zákonní zástupci vždy doloží ředitelce žádost o uvolnění z povinného předškolního vzdělávání, které bude obsahovat (jméno dítěte, oznámení skutečnosti, které odůvodňují uvolnění dítěte, časový rozsah (od kdy do kdy), podpis rodičů
  • podmínky pro omlouvání – známá absence (logopedie, rehabilitace, návštěva lékaře apod.). Zákonní zástupci doloží nepřítomnost dítěte písemně - omluvný list nebo e-mail msrohoznikjidelna@seznam.cz (jméno dítěte, třídu, oznámení skutečnosti, které odůvodňují nepřítomnost dítěte, časový rozvrh)
  • podmínky pro omlouvání nenadálá absence (nemoc). Zákonný zástupce je povinen oznámit nenadálou nepřítomnost dítěte (nevolnost, nemoc…) ihned učitelce telefonicky a následně nejpozději do 3 dnů nepřítomnost doložit písemně – omluvný list nebo e-mail msrohoznikjidelna@seznam.cz
  • Podmínky pro omlouvání - nepřítomnost dítěte delší než 5 dnů z důvodu nemoci doloží zákonný zástupce potvrzením o nemoci od lékaře.
  • V případě neomluvené nepřítomnosti dítěte ve vzdělávání delší než 10 dní bude ředitelka MŠ kontaktovat OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí)
  Iveta Průšová
                                                                                                                                ředitelka mateřské školy

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA

MILÍ RODIČE, ZVEME VÁS NA INFORMATIVNÍ SCHŮZKU, KTERÁ SE KONÁ 12.9.2017 /ÚTERÝ/ OD 17,00 HODIN VE TŘÍDĚ VČELIČKY.
PROSÍME, ZAJISTĚTE SI NA TUTO DOBU HLÍDÁNÍ DĚTÍ. DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SPOLUPRÁCI S VÁMI.

kolektiv mateřské školy

SEZNAMY DĚTÍ NA TŘÍDÁCH

Třída MOTÝLCI k dohledání zde.

Třída VČELKY k dohledání zde.

Třída DRÁČCI k dohledání zde.

STRAVNÉ A PROVOZNÍ PŘÍSPĚVEK (ÚPLATA)
Dokument ke čtení naleznete zde.

CO DÍTĚ POTŘEBUJE DO MATEŘSKÉ ŠKOLY?

PŘEVLEČENÍ DO TŘÍDY A NA ZAHRADU
VĚTŠÍ BATOH NA PŘENÁŠENÍ VĚCÍ
NÁHRADNÍ SPODNÍ PRÁDLO, PONOŽKY, TRIKO, TEPLÁKY
PŘI NEPŘÍZNI POČASÍ PLÁŠTĚNKU, VHODNOU OBUV -HOLINKY
BAČKŮRKY (pantofle a CROCSY zakázány z bezpečnostních důvodů!!!!)
SPÍCÍ DĚTI PYŽAMO
DĚTSKÝ ZUBNÍ KARTÁČEK, KELÍMEK A ZUBNÍ PASTU
4 ks PRŮKAZKOVÉ FOTOGRAFIE (stačí i vytisknuté, zkopírované)
ZÁSTĚRA nebo VELKÉ TRIKO na pracovní činnosti
ENCYKLOPEDIE
FLÉTNA
ŠANON na výkresy zajistí MŠ

Na každé pololetí: 1 balení TOALETNÍHO PAPÍRU (tj.4ks)
2 balení PAPÍROVÝCH KAPESNÍKŮ (tj. 20 balíčků)
1 balení PAPÍROVÝCH UBROUSKŮ
1 balení VLČENÝCH UBROUSKŮ
1 TEKUTÉ MÝDLO
Všechny věci řádně podepsané!!!

A PŘEDEVŠÍM VAŠI PODPORU, pozitivní ladění na vstup dítěte do mateřské školy (noví kamarádi, pani učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu, společné prožitky při hře, poznávání a objevování nového v životě i pohádkách, písničky, barvičky, cvičení, pobyt na zahradě, vycházky, množství hraček, divadélka, výlety, kroužky apod.)

kolektiv MŠ ROHOŽNÍK

VÁŽENÍ RODIČE,
V PÁTEK 30.6.2017 KONČÍ PROVOZ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY. PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ SLUNCEM PROVONĚNÉ PRÁZDNINY A SPOUSTU SPOLEČNÝCH ZÁŽITKŮ. SETKÁME SE OPĚT PO PRÁZDNINÁCH V PONDĚLÍ 4.9.2017.

Místo asistenta pedagoga

Mateřská škola Rohožník, Žárovická 1653, Praha-Újezd n/L přijme od září 2017 na poloviční úvazek - asistenta pedagoga.
Předpoklad: vzdělání zaměřené na předškolní výchovu, popřípadě kvalifikovaný certifikát-asistent pedagoga.
Nabídky prosíme zasílat na mail: msrohoznik@seznam.cz, popřípadě telefon 720142150.